Projekt univerzální Respirační maska NTF s filtrem FFP3

 Respirátror z Čech

Pronelatex s.r.o., vyvinul, a zároveň je výrobcem nového produktu - Respirační maska NTF s filtrem FFP3 ECOEVO, která je dle evropské oborové normy EN 149:2001+A1:2009 a EN 14683:2019+AC:2019 a prohlášením o shodě zařazena jako Zdravotnická obličejová maska, CE TYPE IR, opakovatelně použitelná. Je výhradním dodavatelem do vlastní odbytové sítě eBIOneta.

 

V čem je tento produkt jiný? Vždyť vypadá jako obyčejná rouška? Odpověď: Materiál, provedení, vlastnosti...

Respirační maska je notifikována v RZPRO (Registr zdravotnických prostředků) v databázi SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) pod číslem 00926153. Kód generické skupiny zdravotnického prostředku: 37713 Chirurgická/zdravotní maska pro opakované použití.

 

Respirační maska / ústenka NTF je složená ze dvou vrstev. Svrchní vrstva je vyrobena z netkaného materiálu. Spodní vrstva obsahuje jedinečný filtr vyrobený ze speciálních spékaných nanovláken. Jemná struktura prostorové sítě brání průniku virům, bakteriím a plísním. Kapénky s virovou či bakteriální nákazou jsou vázány uvnitř nanovlákenné prostorové sítě. Díky tomu tato maska chrání i samotného uživatele před kapénkovou a virovou infekcí a také minimalizuje šíření infekce, pokud je sám uživatel nakažen. Maska je znovupoužitelná, a to až 50krát. Po jednoduché sterilizaci či vyvářce je připravena na opětovné použití. Anatomický tvar, správná velikost a měkké okraje zaručují komfort při nošení.

 

Horní strana respirační masky je mírně zesílena pro lepší přilnutí k obličeji a je vybavena všitým drátkem, který zaručuje větší přizpůsobivost k jakémukoli typu obličeje. Na spodní časti této masky (v oblasti brady) nalezneme všitou gumičku, která opět pomáhá k vyššímu přizpůsobení se na jakýkoli typ obličeje. Tyto dvě vlastnosti zvyšují ochranu před nákazou a díky tomu má maska větší přilnavost na obličej jako jednorázový respirátor. Díky vyšší průdušnosti filtru se přes masku lépe dýchá než u jednorázového respirátoru.

 

Naše výhody:

 

4 hodiny 100% ochrana před Covid-19 (SARS-CoV-2)

Díky provedenému parafínovému testu 120mg v nadnárodní organizaci DEKRA můžeme garantovat 100% záchyt virových i bakteriálních kapének vycházejících z úst dané osoby a jejího okolí po dobu 4 hodin (za předpokladu správného nasazení a utěsnění masky na obličeji).

 

Plní normu EN14683:2019+AC a EN149:2001+A1:2009

Testováno ve dvou notifikovaných zkušebnách (AITEX (Alicante, Španělsko) – norma EN14683:2019+AC – zdravotnické obličejové masky; DEKRA (Essen, Německo) – norma EN149:2001+A1:2009 – respirátory FFP). Dle DEKRA výrobek obstál v parafínovém testu záchytu 120mg parafinového aerosolu a v testu průdušnosti ve všech třech kategoriích respirátorů FFP na plných 100 %.

 

50krát znovupoužitelné a ekologické

Respirační maska NTF s filtrem FFP3 je navržena tak, aby bylo možné ji sterilizovat a opětovně použít. Sterilizace probíhá jednoduchým pracím cyklem na 90 °C a poté je možné automatizované sušení v sušičce – opakovat lze až 50krát. Klademe velký důraz na ekologii, jedno balení deseti kusů respiračních masek nahradí až 250 kusů jednorázových respirátorů.

 

Sterilizované balení a odolnost vůči stříkající krvi

Balení respiračních masek je po 10 ks a je pečlivě sterilizováno technologií UV-C. Výrobek je tedy vhodný nejen do zdravotnictví, ale i do dalších odvětví. Zároveň je připraven na okamžité použití (ihned po vybalení) a před prvním užitím není nutná další sterilizace.

AITEX ověřil odolnost proti průniku syntetické krve při tlaku 17 kPa a objemu 2 ml, kde bylo naměřeno 100 % záchytu.

 

Návod ke stažení ZDE.

 

Co je to NTF? NTF je zkratka NanoTechnologie Filtr

Filtr je složen z termicky pojených nanovláken. Vlákno je 200x menší než lidský vlas a má průměr 200-475 nm. Jedná se o high-tech patentovanou technologii.

Vlákno ŘEZ

 

Maska účinně chrání před čelní kontaminací bakteriemi, viry, částicemi, kapalinami, mikroorganismy.

Alergeny a mikročástice

 

Unikátní vlastností filtru je absorpce kapének až do 400% objemové hmotnosti filtru. Kapénky se dál nešíří do svého okolí. Prací cyklus dokonale odstraní nebezpečné kapénky s virovou nákazou.

Kapénky

 

 

 

Respirační maska NTF s filtrem FFP3 je v současnosti, v mnoha ohledech, bezkonkurenčně nejlepší ochranný prostředek, který je na našem trhu. Proč? Protože to děláme jinak...

 

Jak to vyrábíme?

Polotovary řežeme pomocí nejmodernější CNC textilních řezacích plotrů. Instalovali jsme automatickou pokládací linku, která nám výrazně urychlila produkci. Šicí kapacity kooperujeme v rámci Odbytového družstva eBIOneta, které exkluzivně zajišťuje obchod a marketing, společně s dalšími produkty.

CNC řezací centrum

 

© 2013 Pronelatex Všechna práva vyhrazena